سامسونگ در حال ساخت صفحات نمایش 11K است

اگر به خاطر داشته باشید، وقتی صفحه نمایش های با کیفیت HD و بعد از آن Full HD به بازار آمد، همه فکر می کردیم این آخرین حد کیفیت پخش است. ولی از آنجا که دنیای تکنولوژی به کسی امان نمی دهد بالافاصله پیشرفت های فناوری منجر به تولید صفحه نمایش ها با کفیت 4k و کمی بعد از آن با کیفیت 8k شد.

اغلب تلویزیون های مدرن امروزی دارای چنین کیفیتی برای صفحه نمایش های خود هستند که اگر تجربه استفاده از یکی از آنها را داشته باشید، بی شک از کیفیت بالای آن در تعجب می مانید.

ولی باید بدانید که 8k هم پایان پیشرفت های تکنولوژی نیست زیرا که سامسونگ مشغول کار بر روی نوع جدیدی از صفحات نمایش است که ادعا شده آن قدر پیکسل در آن است که حس سه بعدی می دهد.

بر اساس گزارشات، سامسونگ از صفحات نمایش 4K و حتی 8K گذشته است. این شرکت مشغول کار بر روی صفحات نمایش 11K با 2550 پیکسل بر اینچ است. حتی با دولت کره جنوبی نیز پیمان همکاری بسته و دولت نزدیک به 27 میلیون دلار صرف این پروژه و 13 کمپانی دیگر خواهد کرد.

این پروژه که EnDK نام دارد در ژوئن آغاز به کار کرده اما انتظار می رود یک نمونه تا سال 2018 آماده شود. اگر این گونه باشد می توانیم در سال 2019 منتظر گوشی های هوشمند با این صفحات باشیم – با چهار برابر تعداد پیکسل های QHD فعلی سامسونگ.

نکته دیگر این که سامسونگ ادعا کرده این تعداد پیکسل ها منجر به ایجاد حس سه بعدی خواهد شد، بدون آن که نیاز به عینک باشد.